#zalesie Polecaliście #react…

Categories Programowanie

#zalesie Polecaliście #react a tak naprawdę:
1. aby to się nadawało do użytku trzeba i tak konfigurować w nim Redux.
2. teraz wszedł Redux Toolkit i dotychczasowa dokumentacja ustawiania tego jest nieaktualna, a nowej jest jeszcze mało.
3. Mało przykładów jakichś bardziej skomplikowanych apek niż todo app. Tutaj znalazłem:
https://github.com/reduxjs/rtk-github-issues-example, używa już Redux Toolkit. Cudów nie ma, a kodu jest nawalone mase w zasadzie tylko po to aby wykonać jeden czy dwa requesty do api githuba(pobranie listy zgłoszeń i szczegółów jednego elementu). Nie mówiac już o jakiejkolwiek autoryzacji. To może 10% skali projektu komercyjnego.
4. słaba dokumentacja, brak w niej choćby struktury aplikacji, jakieś strzępki przykładowego kodu.
https://reactjs.org/docs/getting-started.html

Natomiast w #vuejs mam na starcie:
1. lepszą oficjalną dokumentację. Dokumentacja często odnosi się do przykładowej aplikacji, np: https://github.com/vuejs/vuex/tree/dev/examples/shopping-cart
2. Vuex od razu jest gotowy do działania w przeciwieńswie do Redux w Reakcie

Mam komercyjne doświadczenie z #angular 2+ i dosłownie po jednej, krótkiej książce o Vue byłem w stanie stworzyć aplikacje która może zarobić na siebie i ma porównywalne funkcjonalności do komercyjnych jakie robiłem w Angularze 2+. Z Reacta przerobiłem książkę większą niż o Vue, do tego poświęciłem więcej czasu na źródła internetowe i nadal nie byłbym w stanie zarobić tym Reaktem choćby złotówki. Dlaczego?

Ponieważ nawet jakbym posklejał z tych tutoriali coś działającego to w życiu nie zaoferowałbym klientowi czy pracodawcy wykonania projektu w technologii której nie jestem pewien. A tej nie jestem pewien z powodu jakości dokumentacji ale też struktury przykładowych aplikacji które do tej pory widziałem, i która to struktura wydaje mi się chaotyczna i trudna w utrzymaniu w przyszłości.

Piszę ten wysryw jako prośbę o wskazanie mi, że się mylę i pokazania jakiegoś linku do fajnej aplikacji w React na wersjach bibliotek z 2020. Motywującej do dalszej nauki.

#javascript #programowanie