Przeprowadzałem dziś rozmowę…

Categories Programowanie

Przeprowadzałem dziś rozmowę wstępną z kandydatem – absolwentem bootcampa junior frontend deweloper, wcześniej pracował jako tapicer w dużych zakładach pod Raciborzem. Była to rozmowa telefoniczna + dzielony ekran do pisania kodu.

Proszę go by zaimplementował ręcznie strukturę WeakMap – pyta się, czy może w pseudokodzie XD mówię, że na produkcję też wrzucisz pseudokod? ma być działająca implementacja. No to zbladł i powiedział, że tego ich nie uczyli.

Pytam, co robi metoda ArrayBuffer.isView(). Co się dzieje pod maską? Ile maksymalnie może przyjąć parametrów funkcja w JS? co to jest arguments exotic object? „Nie wiem, nie pamiętam, tego nie było”.

Proszę by posortował tablicę bez użycia metody tablicy sort() . Mówi, że nie było. Pytam się, czy klientowi co płaci grube tysiące dolarów za aplikację, też powie, że nie miał tego na bootcampie? przeprosił i powiedział, że po spotkaniu sie tego nauczy. Dobrze, że pokorny chociaż.

Do programowania frontendu rwą się osoby niewiedzące jak działa javascript. (╯°□°)╯︵ ┻━┻ A potem płacz, że rynek juniorów nie istnieje, że nikt ich nie chce zatrudniać.

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #javascript #angular #react #frontend