Ostatnio wdałem się w…

Categories Programowanie

Ostatnio wdałem się w dyskusje z gościem z USA na temat kobiet w IT i innych kierunkach technicznych. Jego zdaniem kobiet jest tam mało bo są dyskryminowane. Pokazywał mi wykresy liczby kobiet w tych branżach, że jest ich mało.

No nie wiem, według mnie w głównej mierze mała liczba kobiet w tych branżach jest spowodowana tym, że ich to po prostu raczej nie interesuje. Oczywiście są kobiety na technicznych studiach ale to są jednostki. Będąc na informatyce na roku nie mieliśmy w ogóle kobiet. Rok wyżej była chyba jedna, a na trzecim też zero.

Imo ludzie się bulwersują, a właściwie kobiety, bo IT stało się bardzo dobrze płatne i popularne w ostatnim czasie. Wystarczy wejść na jakieś forum programistyczne w dział dla początkujących. Pytania raczej w kwestii zarobków, co się bardziej opłaca, czego się uczyć. Wszyscy nagle odkryli, że od urodzenia fascynują się informatyką i to ich miłość życia odkąd wujek kupił im kompa za dzieciaka.

Dlaczego się nie bulwersują, że jest mało kobiet na elektrotechnice, mechanice pojazdowej, budowie maszyn? Dlaczego nie robią specjalnych akcji „mężczyźni w kosmetologii”, bo jest ich mało na tym kierunku?

Według mnie niech każdy robi to co lubi i do czego ma predyspozycje, w czym się dobrze czuje.

Spotkaliście się z dyskryminacją kobiet na kierunkach technicznych?

Zapraszam do dyskusji.

#rozowepaski #niebieskiepaski #it #programowanie #dyskryminacja