Hej wypok, Ruszam z pewnym…

Categories Programowanie

Hej wypok,

Ruszam z pewnym projektem, trochę taki #startup i pomyślałem sobie, że mogę tutaj wrzucać update jak mi idzie tworzenie i z czym się zmagam podczas #programowanie (jeśli będzie chociaż kilka osób chętnych do czytania).

Ogólnie sam pomysł mam w głowie już od kilku lat, ale jako, że będzie to w pewnym rodzaju charytatywny portal czekałem na odpowiedni moment żeby go zacząć robić. Wiecie, chciałem być już ustawiony finansowo i życiowo żeby nie kusiło mnie zarabianie na tym i ustanawianie sporych prowizji. Jednak po kilku latach dotarło do mnie, że taki idealny moment nigdy w życiu nie nadejdzie (╯︵╰,) Zawsze będzie coś do czego się dąży, czego brakuje.. nie dogodzisz 😀

Dlatego ruszam z projektem teraz, bo inaczej nigdy go nie zacznę, a na pewno nie skończe. Ogólnie wpadłem na pomysł jak mógłbym pogodzić to, że z 1 strony to będzie charytatywne, a z drugiej żeby jednak portal na siebie zarabiał bez ukrytych czy dużych prowizji. Może nie od razu, ale jak sam pomysł się przyjmie to wtedy zacznę pracę nad v2 gdzie rozbuduje portal o funkcjonalność gdzie mógłbym teoretycznie zarobić i może udostępnić coś co trochę zastąpi obecnego monopoliste 😀

Sorry, że bez konkretów, ale nie chce od razu wszystkiego pisać, może to będzie pewnego rodzaju motywacja dla mnie żeby dopisywać funkcjonalności i dzielić sie nimi z wami i innymi szczegółami dotyczącego tego projektu.

Na samym początku już się biłem z dwoma podejściami – z jednej strony wiedziałem, że muszę stworzyć MVP bez owijania w bawełne i sprawdzić czy to ma w ogóle sens. Z drugiej strony natomiast jak to programista, mam ochotę spróbować nowej technologii, nauczyć się czegoś 😀 Wydaje mi się, że to będzie na początku najcięższe zadanie (oprócz znalezienia czasu na samo pisanie) żeby nie przegiąć w którąś strone, a wiem, że będzie mnie kusiło a to żeby dopieścić jakiś element na stronie, albo żeby w ogóle go zrobić szybko i jak najmniejszym kosztem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Teraz troche ciekawostek z #programowanie

Wszystko będzie pisane w #javascript

Jako, że ostatnio pracuję tylko na #frontend to jestem troszkę w tyle w czym się teraz pisze backend. Poczytałem, poszperałem i postawiłem na NestJS (framework który zresztą stworzył polak). Dodatkowo zależało mi na SSR (Server Side Rendering) więc dorzucam do tego Next i niestety już samym początku przechylam szalę na stronę w której chce się uczyć zamiast tworzyć szybkie MVP w tym w czym się orientuje (czyli czysty express.js). No nic, zobaczymy co z tego wyjdzie. Frontend będzie w React. Authentication chce zrobić przez JWT.

Teraz podczas pisania tego posta zauważyłem, że mam tendencję żeby pisać dużo, więc koncze 😀 Zastanawiam się tylko czy powinienem poruszać tematy bardziej szczegółowo np. na czym polega JWT, czym jest SSR itd. Chciałoby się to komuś czytać w ogóle?

Tak czy siak życzcie mi powodzenia, mam nadzieję, że nie zawale tego ᕦ(òóˇ)ᕤ

#startupzwykopem