Co się odjebalo xd Wyjebali…

Categories Programowanie

Co się odjebalo xd

Wyjebali mnie z roboty za nazwę zmiennej xd

W mojej firmie (teraz już byłej) używaliśmy takiego wskaźnika SHOT mierzacego wydajność portfolio. Taki wewnetrzny miernik którego nigdzie indziej się nie używa ale jest w firmie od 20 lat, nikt już nawet nie pamięta od czego to jest skrót.

Moim zadaniem było uśrednić go w pewnym okresie czasu uwzględniajac różne pre-zdefiniowane parametry.

Jako iż nie lubię długich nazw zmiennych jak np. ‚accumulatedShotMetric’ czy nie wiem ‚sumOfSHOTsoFar’ a to dosłownie jest skalkulowany SHOT, nie myśląc wiele nazwałem zmienna cumShot (od cumulated shot), potestowalem, wszystko git malina i poszło dalej. Skończyłem robotę, wróciłem do domu i ogóle o tym zapomniałem.

2 miechy później szef wzywa mnie na pilna rozmowę. Mówię kurla, coś się odjebalo pewnie. Okazało się, że któryś z programistów to zobaczył i zaczęli sobie robić beczkę ze mnie za moimi plecami, nawet to wydrukowali i zanieśli szefowi. Szef (raczej sztywniak i służbista) wkurwil się okrutnie, gadał że nie ma miejsca w jego firmie na takie prostackie żarty i na koniec, że musimy się rozstac.

Dodam, że jak się na mnie darł to w ogóle nie wiedziałem o co mu chodzi, wydruk pokazał mi dopiero pod sam koniec rozmowy xd

BTW. Szukam roboty xd

#heheszki #programowanie #programista15k #humorinformatykow #pasta