#chwalesie Hej mirki,…

Categories Programowanie

#chwalesie
Hej mirki, mirabelki i inne węgierki! Razem z kumplami ze #studbaza z Politechniki Wrocławskiej zamiast siedzieć na dupach zrobiliśmy projekt do nauki robotyki/programowania. System Wroob (bo tak się nazywa) polega na łączeniu ze sobą różnych modułów funkcyjnych (hardware’owych i/lub software’owych) i przy wykorzystaniu Pythonowego API do ich oprogramowywania w naszym autorskim IDE.

To co wyróżnia nas od innych tego typu projektów robotycznych dla mniej lub bardziej zaawansowanych programistów to fakt, że mózgiem tworzonego systemu jest wasz własny telefon z Androidem – wystarczy zainstalować darmową aplikację i już można zaczynać zabawę. Przy pomocy serii filmików/tutoriali z naszego kanału YT stworzenie nawet dość skomplikowanego logicznie systemu nie powinno sprawiać żadnych problemów.

Naszym pomysłem jest rozpropagowanie tego projektu jako platformy do nauki programowania w ostatnich klasach szkół podstawowych – gdyż Python jest lekki, łatwy i przyjemny, a interakcja z robotem mobilnym (jeżdżącym lepiej niż wrocławskie tramwaje #pdk ) bardzo fajnie stymuluje dzieciaki do pracy. Od czasu do czasu pojawiamy się też na różnych eventach tematycznych, więcej można obczaić na naszym FB.

Proszę was dajcie znać co o tym myślicie. Każdy feedback mile widziany 🙂

#robotyka #programowanie #python #javascript #wroclaw #hobby #technologia a nawet jak ktoś dobrze poszuka to i #pokazmorde