Biurko regulowane…

Categories Programowanie

Biurko regulowane elektrycznie. Zostawiam dla potomnych, moze komus to pomoze.

Naszukalem sie troche, naczytalem, porownywalem to i owo i w koncu stwierdzilem, ze mozna zaryzykowac zakup stelaza elektrycznego ponizej 2k, ktory stoi na silownikach marki innje niż Linak.

Wybralem SPE-223 – dwusilnikowy, trzykolumnowy, ciężki stelaż. I trzeba przyznac, ze jestem zadowolony z zakupu i zaskoczony jakością wykonania. On jest zrobiony z blachy 2,5-3mm, grubo i dokładnie malowany, dobrze spasowany, cichutki, żadnych zadziorów na stali, otwory dobrze nagwindowane, śruby dobrej jakości, żadnych wad malowania, żadnych luzów. Instrukcja bardzo dokładna, w kilku językach.

Zmiana wysokości przebiega szybko, cichutko i płynnie. Przyjemnie zwalnia zbliżając się do zaprogramowanej pozycji. Stelaż jest sztywny w każdej pozycji. Na maksymalnej wysokości jest sztywniejszy niż moje poprzednie, klasyczne biurko. Po założeniu 40kg nawet tego nie poczul, a producent deklaruje, że podnosi do 120kg, przy czym codzienne obciążenie to tylko 10kg.

Wyświetlacz wskazuje wysokość co do milimiera (akurat trafiłem z grubością blatu). To raczej tylko ciekawostka, ale przynajmniej wiadomo że dobrze zlicza obroty silnika 🙂

DMTrade, Spacetronik, Ergoline to ta sama marka. Na ich chinskich stelazach buduje swe biurka wiele firm w Polsce np. Mobiudesk, Fly-desk, Ergosolid, Elevogrande, Elzap i inni. Łatwo je rozpoznać (te same zdjęcia, parametry pracy gdy porównyje się modele z ta sama iloscia silnikow i kolumn w nodze). Gdy już się człowiek zorientował, że wszędzie sprzedają ten sam stelaż, to nagle okazało się, że sumarycznie ma on dziesiątki bardzo dobrych opinii. Mirek @Mobiusdesk też przyznał, że reklamacji biurek na tym stelażu nie było. Swój kupiłem w ergopint, z rabatem wyszło najtaniej w necie.

#programowanie #programista15k #pracait #pracazdalna #pcmasterrace @whoru