#anonimowemirkowyznania Tu…

Categories Programowanie

#anonimowemirkowyznania
Tu op z wpisu:
https://www.wykop.pl/wpis/51626495/anonimowemirkowyznania-anonimowemirkowyznania-czes/

Po blisko miesiącu poszukiwania pracy udało się. Dostałem się do firmy, która przełknie to, że nie znam Springa i mam 3 miesiące wypowiedzenia. Na rozmowie dość dobrze wypadłem ze znajomości core Javy, zadanie live codingowe poszło mi o dziwo bardzo dobrze mimo iż się strasznie stresowałem – mówiłem co robię i dlaczego, a prowadzący interview po prostu podpowiadał co by poprawił i ja te poprawki wprowadzałem. Od nowego roku zaczynam. Liczę na pracę w projekcie gdzie będą współcześnie używane rzeczy z Javy no i że zostanę odpowiednio utemperowany pod kątem pisania testów, których aktualnie piszę bardzo mało. Stałem się również miłośnikiem rozmów o pracę gdzie live coding stanowi część spotkania, a zadania domowe to strata czasu bo równie dobrze można sobie kogoś wynająć kto to zadanie zrobi.

Teraz tylko nie zalać pały by nie przekroczyć 3 lat stażu w jednej firmie i nie wskoczyć znowu na 3 miesięczny okres wypowiedzenia bo chciałbym na B2B kiedyś wrócić.

Będzie mi też brakowało #b2b i kupowania rzeczy do kompa na fakturę bo firma zatrudnia tylko na umowę o pracę, ale z podwyższonymi kosztami uzyskania przychodu.

Statystyki:
wysłanych CV – 21, z czego co najmniej 6 to były oferty różnych outsourcingów, które tak naprawdę szukały na jedno, to samo stanowisko do konkretnej firmy
odzewy – 3 (w tym 2 rozmowy techniczne, 1 zadanie domowe do zrobienia (wg opisu na 4-5h, ale z zastrzeżeniem, że kod ma być production-ready, zrobiony na błysk, co zajęłoby mi znacznie więcej czasu niż firma zakłada), które ostatecznie porzuciłem gdyż dostałem się do jeden z firm do których aplikowałem)

#programowanie #pracait #java #programista15k #naukaprogramowania #praca #pracbaza #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6c2524f49ad326e7b1b016
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę