AFERA: Czołem! Razem z…

Categories Programowanie

AFERA: Czołem! Razem z mirkami @magawek oraz @Krs90 kręcimy Małysza i szukamy innych poszkodowanych przez wykopowego oszusta @snowden.

TLDR: Wszyscy trzej kupiliśmy od użytkownika @snowden części komputerowe i opłaciliśmy je z góry z wysyłką #paczkomaty #inpost. Przesyłki otrzymaliśmy, ale wszystkie 3 były puste… (@magawek zamiast podzespołów otrzymał słownik j. angielskiego [SIC!]).

Oszust próbował grać niewiniątko, wszystko zwalić na Inpost i nakazywał składanie reklamacji, bo on to jest święty i nikogo by nie oszukał. Kiedy dotarło do niego, że nikt nie uwierzy w taki zbieg okoliczności i uwzięcie się na niego inpostowych złodzieji rozpoczął usuwanie konta.

Wiem, że są na wykopie osoby, które z powodzeniem dokonały zakupu u @snowden i bezproblemowo otrzymały to co chciały, ale to go w żaden sposób nie usprawiedliwia. Najlepszym przykładem jest @magawek, który najpierw w maju 2020 kupił od niego cały komputer i wszystko przebiegło bez przeszkód więc nawet go polecił jako uczciwego Mirka! Przy następnym zakupie już został oszukany na niebagatelną kwotę 950 zł.

Straty na chwilę obecną:
siepan: MSI Radeon RX590 – 500 zł
magawek: AMD Ryzen 5 3600 + dyski SSD – 950 zł
Krs90: HyperX 16GB 3200MHz CL16 – 200 zł

DOWÓD?
Oszust zaraz po „sprzedaży” usuwał każde ogłoszenie (teraz wiadomo czemu). Nie wiedział, że my (oszukani) mimo to się odnaleźliśmy i zdołaliśmy się porozumieć. Ze wszystkimi z nas z osobna utrzymywał kontakt i odpisywał na wiadomości, ale na nasze zadane indywidualnie pytania czy inne nadane przez niego paczki też zostały „okradzione” zaprzeczał (udokumentowane na screenie). Biedaczek nie był świadom, że my o sobie najzwyczajniej WIEMY.NO I USUNĄŁ KONTO TCHÓRZ JEDEN

Możliwe jest, że sprzedawane przedmioty faktycznie posiadał i sprzedawał – taki wniosek nasuwa się z faktu, że niektórzy jego kontrahenci byli zadowoleni. Niewykluczone, że od pewnego momentu zaczął sprzedawać ten sam przedmiot wielu chętnym biorąc kasę od wszystkich zainteresowanych i wysyłając „pechowcom” puste przesyłki. Tak więc możliwym jest, że ktoś zapłacił i faktycznie otrzymał Radeona RX590, Ryzena 5 3600 cz RAM który miał dostać @Krs90.

WOŁAM?
Wołam użytkowniów, którzy plusowali jego ogłoszenia, komentowali je, deklarowali chęć zakupu. Przepraszam. Jeśli byliście tymi szczęśliwcami, którzy otrzymali zakup bądź sobie tylko pisaliście to proszę chciaż o odrobinę empatii i plus za zasięgu.
Dziękuję za uwagę.

#afera #sprzedam #allegro #olx #cebuladeals #komputery #pcmasterrace #programowanie #zalesie

@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf
@Jewish_Power_Gas
@JanuszElektroniki
@MyTearsAreBecomingASea
@KontoDoPrzegladania
@mienskoduszone
@Kaczuszkaa
@misiu-kolorowy
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII
@domelos16
@GothBoyy666
@Inboxie
@lenovo99
@Stallion45
@chem4tic
@matejss
@Moth69
@Artimeges
@bombilla
@balrog84
@cykus
@mizantropia
@Mathouse88
@wankstain
@fingerskate123
@nochybaniebardzo
@alcest
@Dibhala
@PanHagrid
@Dbzdur
@pkrr
@zaorany
@zoomer21_
@dlaczegomitorobisz
@Just_Doesnt_Know
@Bleck
@PanNosaczCebula
@DooWo
@stanton7
@zawisza
@Deadend
@elf_pszeniczny
@yojo2
@jaqqu7